Decyzja zakupu konfigurowalnych mebli jest oparta na szeregu ustaleń i wyobrażeń co do finalnej formy produktu. Dla klienta końcowego liczy się już nie tylko cena, ergonomia, czy funkcjonalność, ale przede wszystkim estetyka. Mebel musi być idealnie dopasowany do przestrzeni, w której będzie się znajdować. TopSolution wychodzi naprzeciw wymaganiom konsumentów i producentów, i oferuje innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na automatyzację procesu zamawiania i produkcji.

Internetowy konfigurator pozwala na efektywną komunikację on-line z klientem końcowym, umożliwiając dokładne przedstawienie produktu jako model 3D wyświetlany na stronie internetowej. Zmiana wymiarów, okuć, kolorów i dodatkowych opcji cały czas jest wizualizowana zmianą modelu 3D. Klient końcowy widzi jednoznacznie co zmienił i jak to będzie wyglądać. System zawiera elastyczny mechanizm, w którym można zdefiniować metodę wyliczania ceny mebla podczas zmian. Zmiany wymiarów mogą wywoływać np. wymianę prowadnic, co wpłynie na cenę.

System jest całkowicie przeglądarkowy i składa się z trzech modułów: edytora, playera i sklepu internetowego. Edytor umożliwia projektowanie parametrycznych mebli . Poruszanie się w środowisku mini CAD 3D (edytora) jest bardzo proste. Wszystkie komponenty są zapisywane w bibliotece w strukturze drzewka. Do elementów lub grup elementów można podpiąć dostępne palety kolorów. Modele okuć i dodatków można importować z zewnętrznych systemów CAD (np. TopSolid Wood) z rozszerzeniem *.stl lub z programów do modelowania np. Blender, Maya, 3DS Max itp. w formacie *.obj, dzięki czemu na stronie konfiguratora można przedstawić dokładne modele 3D. Istnieje również funkcjonalność definiowania kinematyki np. otwieranie aventos.

Moduł playera jest podpinany do strony internetowej producenta, gdzie klient końcowy widzi model 3D mebla oraz jego dostępną konfigurowalność.

System można spiąć z TopSolid Wood i zautomatyzować proces produkcji mebli zamówionych przez konfigurator. Parametryczność produktów pozwala na sprecyzowanie potrzeb konsumenta w narzuconych przez edytora zakresach.

System został zoptymalizowany pod względem wydajności w przeglądarkach. Głównym zamysłem systemu jest to, aby dodanie produktu do konfiguratora i określenie zmiennych nie wymagało informatycznej wiedzy. Warto zaznaczyć, że konfigurator nie jest ograniczony tylko do mebli. Sprzedaż konfigurowalnych produktów poprzez platformę www niesie wiele korzyści począwszy od lepszego przedstawienia produktu i dostępnych opcji, po wyeliminowanie pomyłek w komunikacji z klientem czy dealerem. Więcej można się dowiedzieć, pisząc na: info@topsolution.pl